Cuma, Nisan 12, 2024
Google search engine
Ana SayfaKriptoSkyBridge’ın Bitcoin varlıkları

SkyBridge’ın Bitcoin varlıkları

Yatırım firması SkyBridge Capital, çevre hizmetlerine odaklanan bir iklim teknolojisi şirketi olan Moss.Earth’den yaklaşık 38.436 ton karbon kredisi satın aldı.

Bazı bağlamlar için, bir karbon kredisi, kredi sahibine bir ton karbon dioksit veya eşdeğer bir sera gazı salma hakkı sağlayan, ticareti yapılabilir bir izin veya sertifikadır. Karbon kredilerinin yaratılmasındaki ana konsept, endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan karbondioksit ve diğer sera gazlarının emisyonlarını azaltmaktır.

SkyBridge ve MOSS arasındaki işlem, şu anda şirketin ürünlerinde tutulan Bitcoin’in tahmini karbon ayak izini dengelemeyi amaçlıyor.

SkyBridge’in kurucusu olan Anthony Scaramucci, Bitcoin madenciliğinin yakın gelecekte tamamen yeşil olacağına inanıyor. Ancak bu gerçekleşene kadar, karbon kredisi satın almak bir sonraki en iyi şey gibi görünüyor. Bir SkyBridge raporunda şunları söyledi.

SkyBridge, mayıs ayında karbon nötr bir Bitcoin ETF başlatmak için başvuruda bulunan kurumsal bir Bitcoin yatırımcısı olan One River varlık yönetimi tarafından MOSS’a tanıtıldı. One River ayrıca MOSS’tan karbon kredisi satın aldı.

Stokunda 20 milyon tonun üzerinde karbon denkleştirmesi bulunan MOSS, dünyadaki en büyük karbon denkleştirme envanterine sahip olduğunu iddia ediyor.

Mayıs ayında Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın, şirketinin artık çevresel gerekçelerle araçları için ödeme olarak kripto para birimini kabul etmeyeceğini açıklamasıyla Bitcoin’in çok fazla ateş altında kaldığını hatırlayın.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım