Ana Sayfa Kripto BITCOIN Bitcoin’de yanlış kırılmalardan kaçınmak

Bitcoin’de yanlış kırılmalardan kaçınmak

0
Bitcoin’de yanlış kırılmalardan kaçınmak

Bir yatırımcının, Bitcoin’de veya herhangi bir piyasada yanlış bir kırılmanın yanlış tarafında olmaktan daha kötü birkaç deneyimi vardır. Yetenekli bir teknik analist, destek ve direnç seviyelerini nasıl tanıyacağını ve değerlendireceğini bilir. Ama seviye hangi noktada kırıldı? 1 dolar mı? 100 dolar mı? Ticareti yapmak için kendinize güvenmeniz için ne kadar ileri gitmesi gerekiyor? Bir molada kısa (veya uzun) almak, yatırımcılar için açık ve korkutucu bir andır.

Süreç şu şekilde ilerleyebilir: Test etmek ve ardından bir destek seviyesini kırmak, kırılmanın onaylandığından emin olmak için mümkün olduğunca kısa bir süre beklemek ya da piyasayı kısa devre yaparak ve uzun bir pozisyonu tasfiye ederek dalmak. Dalgalı piyasalarda, diğerleri desteğin yol açtığını kabul ettiği için zayıf ticaret var. Ne yazık ki, kısa ticaretinizi tamamlar tamamlamaz, piyasa bazen hızlı ve acımasız bir şekilde yüzünüze dönerek toparlanıp kırılma noktasının üzerine geri döner. Disiplinli bir yatırımcı olarak, artık yanlış bir şekilde konumlandığınızı ve piyasa korkunç yanlış kırılmadan önce gittiği yöne geri dönerken acı bir şekilde kapatmak zorunda kaldığınızı biliyorsunuz. Daha da kötüsü, fiyat, destek seviyesinin yükselerek tutulduğunu onayladığı için, uzun süre almak için çabalıyorsunuz.

Bu sana oldu mu? Aşağılayıcı ve çok sinir bozucu. Hatta sizi kendinden şüphe ile doldurabilir. Bir yatırımcı ve teknik analist olarak ne kadar iyi olursanız olun, yanlış kırılmalar hayatın bir gerçeğidir. Yapabileceğiniz en iyi şey, ticaretin başka bir korku olma olasılığını azaltmaktır. Bu, Bitcoin ve aslında herhangi bir pazar için geçerlidir.

Yanlış kesintileri önlemenin kesin bir yolu var

Yanlış molalara asla kurban gitmemenin bir yolu vardır- molanın gerçek olduğundan emin olmak için her zaman durağınızı o kadar uzağa yerleştirin. Ardından, yeterli fiyat hareketi ve zaman verildiğinde, bir geri dönüşün sizi durdurmayacağından emin olarak bir ticaret yapma güvenine sahip olacaksınız. Sorun şu ki, fiyat size zarar vermeyeceğinden emin olduğunuz noktaya geldiğinde, ticaret için tüm potansiyelinizi kaybettiniz. Bu durumda, sigorta maliyeti çok fazlaydı.

Uzaktan sipariş vermek pek de arzu edilen bir şey değildir. Siparişiniz, molanın gürültüsüne yakalanmamak için mola seviyesinden yeterince uzakta olmalı, ancak ticaretinizin dipsiz bir seviyede doldurulacağı kadar da uzak olmamalıdır. Sipariş vermek için pip veya dolar olarak en uygun mesafe vardır.

Piyasayı dinle

Piyasa konuşuyor. Ne söylediğini dinleyin. Fiyat, tüm piyasa bilgilerinin yanı sıra yatırımcıların umutlarını, korkularını, beklentilerini, hayal kırıklıklarını ve iyimserliğini doğru bir şekilde yansıtır. Fiyatını biliyorsanız, her şeyi bilirsiniz.

Kırılma noktasında (doğru ya da yanlış), piyasa hareketin yanlış ya da doğru olup olmadığını (dinlemek isterseniz) bağıracaktır.

Bir molayı onaylamak için beş test

Bir piyasa doğru veya yanlış bir kırılma yaparken nasıl bir ses çıkarır? Gerçek bir kırılmada onu takip eder ve yanlış bir kırılmada geri döner. Bu yüzden, doğru cevabı alma şansının en yüksek olduğu, bize erken bilgi veren bir dizi test istiyoruz.

Test 1

Fiyat seviye boyunca kapanmalıdır. Kırılma seviyesini tanımladıysanız ve fiyat onu tutamıyorsa kırılmamıştır. Bu, günlük bir mum veya saatlik bir mum olsun, doğrudur. İlk çubuğun onaylanmış molası minimumdur. Test 1 bir gerekliliktir.

Testler 2-4, gerçek bir kırılmanın kanıtıdır. Ne kadar doğruysa, piyasa o kadar yüksek sesle BREAK OUT!

Test 2

Aşırı bir yakın. Mum (hangi dönem olursa olsun) en uç noktasında veya yakınında biter. Eğer bozuluyorsa, en düşük seviyesine yakın kapanıyor. Eğer kırılıyorsa, yüksektir. Mumun alt veya üst üçte birinin herhangi bir yerinde bağırıyor. Çok düşük gösteri satışlarında kapanışla bir kırılma amansızdı. Piyasa size bağırıyor.

Test 3

Uzun bir çubuk. Uzun bir çubuk göreceli bir şeydir. Normal çubuk aralığından daha büyük olan yüksekten düşüğe aralığı kastediyoruz. Bunu düşünürseniz, yatırımcılar, aralıklar ortalamadan daha büyük olduğunda alım veya satım yapmak için panikliyorlar. Piyasayı kırıyorlar. Normal bir aralığın 20 pips olacağını varsayalım, ancak piyasa agresif bir şekilde 25 düşüşle satmaya ve hala 40 düşüşle satmaya istekli. Bu, bir çaresizlik unsuru, inanç, hareketin arkasındaki gücü gösterir. Bir kırılma noktasındaki uzun bir çubuk, piyasadan başka bir çığlıktır.

Test 4

Yüksek hacimli. Bunu Bitcoin ve diğer kriptolarda görmek kolay değil. Ayrıca forex ve diğer OTC piyasalarında görmek zordur. Ama hissedebilirsin. Sık veya seyrek yapılan güncellemelerle ne kadar meşgul olduğunu nasıl alıntılandığına bakarak anlayabilirsiniz. Ne kadar yoğun olursa, ciro o kadar yüksek olur. Devir işleminin önemi, bir hareketin inancını doğru bir şekilde göstermesidir. Bir piyasa çökerse ve hacim ağırsa, bu size satışın arkasında güç olduğunu söyler. Bu bir çığlık.

Test 5

Bir Boşluk. Mevcut çubuğun düşük değeri önceki çubuğun yüksekliğinden daha yüksek olduğunda bir yukarı boşluk oluşur. Aşağı boşluk için tersi geçerlidir. Bu boşluklara ayrılma boşlukları denir. Yukarı boşluk yükseliş, aşağı boşluk düşüş. Boşluk ne kadar büyük olursa, yükseliş/düşüş mesajı o kadar güçlü olur. Boşluklar sık ​​sık olmaz, ancak bir destek veya direnç seviyesi kırılırken boşluk oluşursa, piyasa havlıyor demektir Ah! Piyasa yön değiştirdikçe veya yeni bir yükseliş veya düşüş kaydettikçe, bazen patlayıcıdır. Piyasa çökebilir ve alıcı yoktur. Satıcılar, pozisyonları tasfiye etmeleri veya küçülmeleri gerektiği için görmek ve teklif vermek için çılgına dönüyorlar. Bu, likidite eksikliğinden oluşan bir boşluğun tersidir.

Yanlış bir kırılma nasıl bir ses çıkarır?

Bir piyasa önemli bir seviyeyi kırdığında ve sadece sızlandığında veya fısıldadığında, bunun yanlış bir kırılma olması çok muhtemeldir. Kural 2-5’in tüm karşıtları, bozulma veya bozulmanın arkasında nabız artışı veya güç olmadığını gösterir. Fiyat, dar aralıklı bir günde orta çubuğu kapatmamalıdır. Bu mum çubuğuna Doji denir- bir kararsızlık mesajı. Piyasa kırılıyorsa veya düşüyorsa veya bir trend çizgisi veya boyun çizgisi üzerinden gidiyorsa, kesinlikle sakin bir gün olmamalıdır. Teknik bir analist için bunlar sessizliğin görsel işaretleridir.

Bir mola ancak buna güç- gürültü eşlik ederse doğru olacaktır. Güçsüz bir teknik mola neredeyse her zaman yanlıştır veya en azından gecikmelidir. Bir destek veya direnç seviyesinden kapatırsanız ancak Kural 2-5’ten en az ikisini göremiyorsanız bekleyin. Gecikebilir ve bir sonraki çubukta gürültüyü duyacak ve güvenle takip edeceksiniz. Bunu yapmazsanız, muhtemelen bunun yanlış bir kırılma olduğunu ve piyasanın sonraki birkaç çubuk üzerinde sıçradığını göreceksiniz. Piyasanın seviyeyi kırdığı için minnettar olun, ancak geri kalanıyla emilmediniz.

Yanlış kırılmalardan kaçınmak için bağırmayın, dinleyin

Yukarıdaki testleri kullanarak, destek veya direnç seviyeniz düştüğünde piyasanın ne dediğini duyacaksınız. Öyleyse bu testleri uygulayın ve eğer birinci test yerine getirildiyse ve kalan dördünden en az ikisi yerine getirildiyse, devam edin.

Artık bazı sabit sayılara güvenmiyorsunuz.

Kırılmanın doğru ya da yanlış olduğunu size söylemek için dolar, ki bu olabilir ya da olmayabilir

Doğru. Çok hızlı atlamıyorsunuz. Piyasanın geri kalanının size seviyenin değişip değişmediğini söylemesini bekliyorsunuz. Karar verecek olan piyasanın geri kalanı, siz değil. ısrar etme

Piyasa yanlış veya seviyeniz kırıldığı için bir şeyler yapması gerekiyor.

Size, genellikle açıkça, kırıldığını veya tutulduğunu söyleyecektir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz