Cuma, Nisan 12, 2024
Google search engine
Ana SayfaEkonomiHindistan Tüm Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklıyor; Kraken, Coinbase Piyasa Oynaklığından Kaynaklanan...

Hindistan Tüm Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklıyor; Kraken, Coinbase Piyasa Oynaklığından Kaynaklanan Kesintileri Bildirdi

Bir rapora göre Hindistan, özel kripto para birimlerini ulusal bir dijital para lehine yasaklayabilecek yeni bir yasa tasarısı arıyor.

“Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasasının Düzenlenmesi” başlıklı tasarı, resmi dijital para biriminin Hindistan Merkez Bankası tarafından piyasaya sürüldüğü ve yayınlandığı bir çerçeve oluşturabilir.

Bu durumda rapor, özel kripto para birimlerinin Hindistan’da yasaklanacağını, ancak istisnaların “kripto para biriminin temel teknolojisini ve kullanımlarını teşvik etmesine” izin verileceğini söylüyor.

CoinDesk’ten bir rapora göre Ninepoint Partners, kripto para birimi fonu için 230 milyon C $ veya 180 milyon $ ilk halka arzını (IPO) tamamladı.

Rapora göre, 27 Ocak Çarşamba günü işlem görmeye başlayan Ninepoint için bitcoin fonu, ilk gününde yüzde 99’un üzerinde yatırım yapıldı.

Raporda, Toronto borsasında “BITC.U” ve “BITC.UN” altında bir listeleme ile Bitcoin fonunun hem ABD hem de Kanada doları için hala mevcut olduğunu söylüyor.

Ninepoint, bu fonun listelenen bir Kanadalı bitcoin aracı için en düşük yönetim ücreti yapısına sahip olacağını söyledi.

CoinDesk’ten bir rapora göre, son zamanlarda Reddit kullanıcılarının eylemlerinden kaynaklanan piyasa oynaklığı, daha büyük piyasa gazileri için bile sorun yarattı.

Rapora göre Kraken yeniden ticarete başladı, ancak “kesintili bağlantı sorunları” şirketin sitesi tam bakım moduna geçtikten 17 saat sonra devam ediyor. Kraken, 28 Ocak Perşembe günü ticaret API’sinde bir dizi ciddi kesinti gördükten sonra ikinci bir gün bağlantı sorunları ile mücadele etti.

Şirket ayrıca Coinbase’in “performans düşüşü” nedeniyle kesintiler yaşadığını söyledi. Borsa, Twitter raporlarında USD alımlarını devre dışı bırakan borsa ortaya çıktığında bir düzeltme üzerinde çalıştı. Bir sözcü, USD alımlarının düştüğünü ve bunun diğer sorunlarla ilgili olduğunu söyledi.

Olay meydana geldikten saatler sonra Coinbase, ticaretin yüzde 100 sabitlendiğini söyleyecek şekilde sayfasını güncelledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım