Çarşamba, Nisan 17, 2024
Google search engine
Ana SayfaBITCOINÇin'in Bitcoin Madenciliği

Çin’in Bitcoin Madenciliği

Cambridge Üniversitesi tarafından perşembe günü yapılan araştırmada, Çin’in küresel bitcoin üretim gücündeki payı, yetkililerinin kripto para madenciliği konusundaki yakın tarihli bir baskısından önce sert bir şekilde düştü.

Çin uzun zamandır enerji yoğun bir süreç olan küresel kripto para madenciliğinin merkezi olmuştur. Çin’deki birçok bitcoin madencisi kömür de dahil olmak üzere fosil yakıtlar kullanıyor ve bitcoin’in çevresel ayak iziyle ilgili endişeleri artırıyor.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin verilerine göre, ülkenin “hash rate” olarak bilinen küresel bitcoin ağına bağlı bilgisayarların gücündeki payı, Eylül 2019’daki %75,5’ten bu yılın Nisan ayında %46’ya düştü.

Aynı dönemde, ABD’nin hash rate payı %4’ün biraz üzerinde bir orandan %16,8’e fırladı ve ikinci en büyük bitcoin üreticisi oldu. Kazakistan’ın payı da %8 civarına yükselirken, Rusya ve İran diğer büyük üreticiler oldu.

Araştırma, Tesla (NASDAQ: TSLA) kripto para biriminin nasıl üretildiğine ilişkin olarak.

Çin madencilik gücündeki düşüş, Çin devlet konseyinin veya kabinesinin mayıs ayı sonlarında bitcoin madenciliği ve ticareti konusundaki baskısının altında, altta yer alan finansal riskleri gerekçe göstererek geldi.

Çin’in doğusundaki Anhui, bu hafta kripto para madenciliğine yönelik kapsamlı bir yasak ilan eden en son eyalet oldu.

Sichuan, İç Moğolistan ve Sincan gibi büyük Çin madencilik merkezleri, işin kökünü kazımak, madenciler makineleri boşaltırken veya Teksas veya Kazakistan da dahil olmak üzere yerlere taşınırken madencilik endüstrisini felç etmek için ayrıntılı önlemler yayınladı.

Çin’in en büyük kripto para madencilik makineleri üreticisi Bitmain, Pekin’in madencilik yasağının ardından geçen ay satışlarını durdurdu ve ABD, Rusya ve Kazakistan’ın da aralarında bulunduğu yerlerde denizaşırı ülkelerde güç kaynağı aradığını söyledi.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım