Cuma, Nisan 19, 2024
Google search engine
Ana SayfaKripto2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi

2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi

Kripto para yatırımı, çok küçük miktarlar bile, doğru zamanda girerseniz ve doğru seçimi yaparsanız büyük ödüller kazanabilir, ancak bu hiçbir risk olmadığı anlamına gelmez (eğer varsa, riskler daha büyüktür).

Bu, kripto tüccarlarının bir seçim yapmadan önce kendilerine sunulan seçenekler hakkında daha fazla düşünmelerini gerektirir. Giriş ve çıkışlara bakmak ve farklı kriptolar konusunda uzman olmak.

Ama kabul edelim, bu oldukça zaman alıcı!

Peki, Haziran 2021 için yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi nedir? Göz önünde bulundurmanız için 7 seçenekten oluşan bir liste hazırladık ve bu ay her bir madeni paranın neden özel olduğunu derinlemesine inceleyeceğiz. 

Lafı fazla uzatmadan araya girelim!

Haziran 2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi:

1. Bitcoin (BTC)

2. kardano (ADA) 

3. Ethereum (ETH)

4. Polkadot (DOT)

5. Binance Coin (BNB)

6. Ripple (XRP) 

7. Stellar (XLM) 

Peki, kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar verdiniz, ancak hangisini seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Korkma! Size bu ay bakabileceğiniz en iyi kripto para birimlerinin bir listesini vereceğiz.

Haziran 2021’de Dikkate Alınması Gereken En İyi Kripto Para Birimlerinin Listesi

Küresel ekonomi hala Büyük Coronavirüs Kilitlenmesinden sarsılırken, spekülatörler ve yarı zamanlı yatırımcılar servet depolamak ve kar elde etmek için alternatif yollar arıyorlar. 

Bu da daha fazla insanın yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerini aramasına neden oldu.

Nereden başlıyorsun? 

Ne de olsa, kripto alanına girmek, ilk zamanlar için ezici bir deneyim. Ve hatta deneyimli yatırımcılar bile bu hızla gelişen teknolojilere ve uygulamalara ayak uydurmak için mücadele edebilir.

Çok fazla seçenek bilişsel aşırı yüklenmeye neden olabilir. Genellikle ‘aşırı seçim’ olarak anılır ve karar vermemizi engeller.

Yatırım söz konusu olduğunda, bilgi gerçekten güçtür. Bilgi, sizi bir adım önde tutabilecek, sonraki trendleri daha gerçekleşmeden önce fark etme şansı verecek şeydir. 

Haziran 2021 için yatırım yapmak için en iyi kripto para birimini mi arıyorsunuz? Ya da belki bir sonraki kripto patlayacak? İşte bu ayki en iyi 7 seçenek!

1.    Bitcoin (BTC) – 

Orijinal kripto para birimi hala en değerli ve en güvenilir olanıdır.

Kripto paranın büyükbabası olarak, Bitcoin Merkezi olmayan bir blok zincirinde finansal işlemleri kaydeden ilk kriptoydu. 

Bitcoin on yıldan fazla bir süre önce 2009’da piyasaya sürülmesine rağmen, Bitcoin 1 trilyon doların biraz üzerinde bir piyasa değeri ile mevcut ve yeni yatırımcılar için hala bir numaralı tercihtir.

Bitcoin’in temel amacı, geleneksel finansal sistemlerde devrim yaratmaktı ve devlet tarafından verilen para birimlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmak yenilikçi teknoloji ve güvenli ödeme mimarisi sağlayarak. 

İlginç bir şekilde, ilk günlerde pek çok insan umut verici geleceği nedeniyle Bitcoin satın almaya başladı. Bitcoin uzmanı Andrew Badr’ın dediği gibi: “Bitcoin sahibi olmanın en iyi yanı geleceğe katılma hissidir”.

Artıları: Neden Bitcoin’e yatırım yapmalısınız?

Bitcoin son üç yılda sayısız iniş ve çıkışlar yaşasa da Aralık 2020’de 30.000 dolara fırladı ve haftalar sonra 44.000 doların üzerine çıktı.

O zamandan beri, Bitcoin fiyatları daha istikrarlı hale geldi ve kripto alanına ilk kez giren herkes için en güvenli seçeneklerden biri haline geldi.

Bitcoin’in geleceğine bir yatırım olarak baktığımızda, bu yıl başka bir büyük olaya tanık olmamız da dikkate değer: Mayıs 2020 Bitcoin yarılanması, madencilik yoluyla ağ tarafından üretilen yeni madeni paraların sayısını azaltan programlanmış bir olay. 

Birçok Bitcoin boğası için bu artan kıtlık, tam olarak bu kripto para biriminin gerçek değerini destekleyen şeyin bir parçası ve onu 2021 için yatırım yapmak için belki de en iyi kripto para yapıyor!

Daha sonra Şubat 2021’de, Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve ürünleri için ödeme olarak kriptoyu kabul etmeye başladı. Haberin ardından Bitcoin fiyatı, jeton başına 56.000 dolarlık yeni bir rekor kırdı. 

Ancak Bitcoin’in fiyatının bu yıl yükselmesi için potansiyel olarak çok daha büyük bir neden var. 

Finansal kurumlar daha iyi bir değer deposu bulmak için hareket ederken ABD 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs teşvik faturasını onayladığında Bitcoin’de başka bir fiyat artışı görebiliriz.

Tipik olarak, bu altın olur, ancak Wall Street’teki birçok rakamın Bitcoin’in değeri daha iyi tuttuğunu anlamaya başladığı görülüyor. Yine, bu tam olarak kıtlığından kaynaklanmaktadır.

Eksileri: Bitcoin neden kötü bir yatırım olabilir?

Bitcoin’i ne kadar sevsek de mükemmel bir yatırımmış gibi davranmak (eğer böyle bir şey varsa) sorumsuzluk olur.

İnsanlar bu günlerde bunun hakkında daha az konuşsa da teknik olarak daha sağlam olduğu varsayılan birçok başka madeni paranın olduğu unutulmamalıdır.

Örneğin Litecoin, Bitcoin’den dört kat daha hızlı ve işlem yapmak için potansiyel olarak daha iyi bir para olarak müjdeleniyor. Ama bu sadece başlangıç.

Ve sonra birçok politikacı ve merkez bankasından Bitcoin’in tek amacının yasadışı faaliyet yürütmek olduğu fikri var. Bu efsane yüzlerce kez çürütülse de hala devam ediyor.

Gerçekte, Bitcoin’i yasadışı amaçlarla kullanmak, dağıtılmış defter aracılığıyla işlemleri izleyebileceğiniz için suçlular için oldukça kötü bir fikir olacaktır. Öte yandan, nakit paranın izini sürmek çok daha zordur.

Buna rağmen yanlış anlaşılma devam ediyor.

Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?

Şu an için, Bitcoin 50 bin doların en düşük seviyelerine ve yaklaşık 60 bin doların en yüksek seviyelerine ulaşıyor gibi görünüyor. Bunlar yeni destek ve direnç seviyeleri gibi görünüyor. Dolayısıyla, bunu akılda tutarak, 50.000 dolardan alıp 60.000 dolardan satmak iyi bir fikir olabilir.

Haziran 2021 için Bitcoin tahminleri oldukça iyi görünüyor. Ekonomi Tahmin Ajansı haziran ayı için, Bitcoin’in madeni para başına minimum fiyatı 20.073 dolar ve maksimum değeri 39.331 dolar olacağını tahmin ediyor.

Süre bitcoin ön izleme Haziran 2021’e kadar Bitcoin’in minimum fiyatının madeni para başına 47.289 $ kadar yüksek olabileceğine inanıyor.

Ve Bitcoin’in daha da yüksek seviyelere ulaşacağına dair o kadar çok tahmin var ki, örneğin Anthony Pompliano Şimdi Bitcoin’in on yılın sonunda madeni para başına 500.000 dolara, hatta 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanıyor.

2.    Cardano (ADA) 

2021’in şimdiye kadarki en gelişmiş madeni parası (Bitcoin dışında)

Cardano, Bitcoin’in ölçekleme sorunlarını ve Ethereum’un akıllı sözleşme dağıtım ilkelerini iyileştirmeyi amaçlayan üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak tanımlanır.

Daha kesin olmak gerekirse, Cardano iki katmanlı bir blok zinciri kullanır: Cardano Uzlaşma Katmanı ve Kontrol Katmanı, ilki işlemleri işlemek ve ikincisi akıllı sözleşmeleri işlemek için kullanılır. 

Farklı finansal sistemler arasında ölçeklenebilirliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlayan hiyerarşik yapısı sadece bir heves değildir. 

Artıları: Neden Cardano’ya yatırım yapmalısınız? 

İlk olarak, Cardano’nun protokolü, 2017’de piyasaya sürülmeden önce (araştırmacılar ve akademisyenler tarafından yürütülen) titiz bir inceleme sürecinden geçerek Cardano’yu var olan ilk hakemli blok zincirlerinden biri haline getirdi.

Cardano’nun algoritması, kendi kuyruğunu yiyen bir ejderhayı temsil eden eski bir sembolün adı olan ‘Ouroboros’ olarak adlandırılıyor.

Ouroboros algoritması, madenciler ve blok zinciri meraklıları için çekici bir özellik olan yeni madencilik ilkeleri ve teşvikleri de uygular.

Şubat ayında ve Mayıs 2021’in başında Cardano, şimdiye kadarki en iyi performansından bazılarına sahipti.

Yavaş ve istikrarlı ilerleme ve büyük bir güncelleme, Cardano’nun diğer altcoinlerin çoğu düşüşteyken yükselişe geçmesine neden oldu. Bir noktada Cardano, bir an için piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin üçüncü sırasını aldı.

Eksileri: Cardano’ya yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Cardano’nun bir miktar tanınırlık kazandığını görmek harika olsa da şüphesiz yeni bir alanda ve nereye gittiğini gerçekten bilmiyoruz.

Şu anda ADA’larını satmayı düşünen birçok tüccar olduğunu unutmamalısınız. Muhtemelen bu noktaya gelmek için yıllardır elinde tutan tüccarlar.

Bu olursa, büyük bir satış çılgınlığı görebiliriz ve kim bilir ne zaman aynı seviyelere yükselebilir.

Cardano iyi bir yatırım mı?

Şimdilik, Haziran 2021’de Cardano kesinlikle harika bir yatırım olabilir gibi görünüyor. Ancak iyi zamanların yılın geri kalanında devam edip etmeyeceğini söylemek zor.

Haziran 2021 için Cardano fiyat tahminleri genel olarak olumlu. Ekonomi Cardano’nun en düşük 1,07$’a ve en yüksek 1,99$’a ulaşacağını tahmin ediyor.

3.    Ethereum (ETH)

Ethereum 2015 yılında başlatılan ve kurucu ortak Vitalik Buterin tarafından yönetilen küresel bir merkezi olmayan platformdur. 

Oldukça popülerdir ve uzun süredir piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimidir.

Ethereum’un ana hedefi akıllı sözleşmelerin kralı olmaktır ve kullanıcıların sansür ve dolandırıcılık endişesi duymadan kendi yazılımlarını yazabilmelerini sağlayan dApp’ler yapmak.

Bunun üzerine Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar (dApps veya DApps) için bir platformdur ve blok zincirinde (ERC-20 jetonları) yüzlerce başka jeton barındırır.

Artıları: Ethereum’a yatırım yapmak neden iyi olabilir?

Tam ortasında Ethereum’a yatırım yapmanın artıları, kripto yatırımcıları arasında en çok beklenen olaylardan biri, iş kanıtından hisse kanıtına (daha verimli olarak görülen) geçecek olan Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesidir. 

CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada, teknoloji ve yatırım potansiyeli nedeniyle, Ethereum’un 211 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle ikinci en büyük kripto para birimi platformu olması şaşırtıcı değil. 

Birçoğu, Ethereum’u Bitcoin’den sonra kripto para biriminde ikinci en önemli gelişme olarak görüyor.

Örneğin, Cameron ve Tyler Winklevoss 2012’de jeton başına 10$ karşılığında 120.000 Bitcoin satın aldı; Muazzam bir kâr elde ettikten sonra, ikizler, süreçte önemli miktarda Ethereum satın alarak 300 milyon doların üzerinde yeniden kriptoya yatırım yaptı.

Her şey bu değil! JPMorgan, Amazon ve Microsoft Azure gibi devler, dünya çapında giderek daha fazla yatırımcının dikkatini çeken bir faktör olan diğer finansal devlerin önünde kalmak için Ethereum’un blok zinciri teknolojisini benimsedi.

Eksileri: Ethereum’a yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Ethereum’un, Ethereum’un yaptığını ancak daha iyisini yapabileceğini iddia eden bir ton rakibi var. Listemizde de yer alan Cardano da bu rakiplerden biri.

Ethereum, blok zinciri teknolojisiyle yol gösterme konusunda meşale olsa da eğer rakipler Ethereum’u geride bırakabiliyorsa, bu oldukça rahatsız edici olabilir.

Ethereum’un riskli olmasının bir başka nedeni de sınırsız sayıda coin olması. Sebep ne olursa olsun, daha fazlasını yaratmaları gerekirse, Ethereum’un değerini düşürür.

Ethereum’a yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Ethereum, değer açısından Bitcoin’den hala çok uzakta, ancak buna rağmen analistler, Ethereum’un geleceği konusunda çok iyimserler ve önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı bir büyüme öngörüyorlar.

Yukarıda belirtildiği gibi, Ethereum genellikle Bitcoin’den sonra ikinci favori seçimdir ve nedenini görmemek zor.

2021 için Ethereum fiyat tahminleri oldukça heyecan verici. Ekonomi Haziran 2021’de en düşük 1357$’a ve en yüksek 2675$’a ulaşacağına inanıyor.

Ayrıca 2021’in sonunda Ethereum’un 3685 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyorlar.

4.    Polkadot (DOT) 

Doğrudan konuya girmek için, şimdi binlerce kriptonun olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve birinin ‘her şey’ için kullanılacak olan kazanan olarak ortaya çıktığı bir durumumuz olmayacağı açık hale geliyor.

Bunun yerine, bunu kabul etmemiz ve kriptoların daha iyi iş birliği yapmaya başlaması gerekiyor. İşte burada Polkadot devreye giriyor.

Polkadot’un amacı, açıkladıkları gibi şudur: “birbirleriyle sorunsuz bir şekilde iletişim kuracak olan blok zincirlerin yeni interneti olmak”.

Esasen, tüm blok zincirlerinin bilgi paylaşabileceği orta nokta olmak istiyorlar.

Artıları: Polkadot’a yatırım yapmak neden iyi bir fikir olabilir?

Bir yıl önce Polkadot hakkında konuşuyor olsaydık, kimse onun hakkında bir şey bilemezdi. Sadece kolayca unutulabilecek bir altcoindi.

Sonra birdenbire, Polkadot bazı inanılmaz kazançlar elde etti ve şu anda, piyasa değerine göre 8. en büyük kripto para birimi.

Polkadot’un çekiciliğinin bir kısmı, Vitalik Buterin ile birlikte Ethereum’u da kuran projenin arkasındaki beyin olan Dr. Gavin Wood’dur (evet, bu doğru, Buterin hepsini kendi başına yapmadı!) ve kodlama dilinin mucidi olarak kabul edilir. Sağlamlık.

Eksileri: Polkadot’a yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Polkadot, listemizdeki en genç kriptolardan biridir ve muazzam bir şekilde büyümüş olsa da ne kadar güvenilir olduğunu görmemiz için daha fazla zamana ihtiyacı olabilir.

Ne kadar iyi olacağına dair bir ölçü yok. Fiyat düşerse ne olabilir?

Ve tıpkı Ethereum gibi, Polkadot’un da oluşturulabilecek coin sayısı konusunda bir sınırı yok.

Polkadot’a yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Polkadot hızla kripto topluluğunun güvendiği bir şey haline geliyor ve farklı kriptolar arasındaki tek gerçek bağlantı. 

Muhtemelen kaç tanesinin çalıştığının ayrılmaz bir parçası olacak ve bunun muhtemelen ‘başarısız olamayacak kadar büyük’ ​​olabileceği anlamına gelecek.

2021 için Polkadot fiyat tahminleri oldukça sağlıklı görünüyor. Bitcoini ön izleme aralık ayına kadar 94.35$’a ulaşacağına inanarak Polkadot’ta oldukça yükseliş gösteriyor.

5. Binance Coin (BNB)

Doğrudan piyasa oynaklığından büyüyor

Binance Coin, Binance Borsası tarafından kullanılan blok zinciri olan Binance Chain’in yerel kripto para birimidir (bundan önce Ethereum ağında bir ERC-20 jetonu olarak başladı).

Bir ‘yardımcı belirteç’ olarak nitelendirilir ve birincil amacı, tüccarlara önemli bir farkla en büyük kripto borsası olan Binance Borsası’nda ücret ödediklerinde indirim sağlamaktır.

Artılar: Binance Coin’e yatırım yapmak neden iyi bir fikir olabilir?

Kripto piyasasında çok fazla oynaklık olduğunda, insan sürüleri Binance Borsasına akın eder ve sonunda BNB’nin değerini yukarı çeker.

Aslında, şubat ayında Binance Coin’in fiyatı, kripto para başına yaklaşık 329$ ile şimdiye kadarki en yüksek noktasına ulaştı.

Ancak Binance Coin’in şu anda yatırım yapmak için harika olmasının ikinci ve belki de daha büyük nedeni, Binance Smart Chain’in şu anda patlamakta olan DeFi projeleri için kullanılan birincil blok zincirlerinden biri olmasıdır.

Eksileri: Binance Coin’e yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Binance Coin, büyük ölçüde Binance Exchange’e güveniyor. Herhangi bir nedenle Binance Borsası çökerse veya başka bir borsa daha popüler hale gelirse Binance Coin’in değeri düşebilir.

Buna ek olarak, DEX’lerin (Merkezi Olmayan Borsalar) yükselişi yakın gelecekte Binance Borsası için bir risk oluşturabilir.

Binance Coin’e yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Çok uzak olmayan bir gelecekte Binance Borsasında bir alım satım telaşı görürsek ve DeFi paralarına olan ilgi artmaya devam ederse, yeterli miktarda Binance Coin’e sahip olmak gerçekten işe yarayabilir.

Dijital para analistleri BNB’nin 2028 yılına kadar 1.431 dolara ulaşabileceğine inanıyor ve Ekonomistler 2021’in sonunda 454 $ gibi yüksek fiyatları görebileceğimize inanıyor.

5.    Ripple (XRP) 

Ripple, bankalara ihtiyaç duymadan birlikte daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak için çoğunlukla büyük finans kurumlarıyla çalışan küresel bir havale platformudur.

Değeri taşımak için XRP jetonunu kullanır. Örneğin, Almanya’da bir şirkete ödeme yapması gereken Japonya’da bir şirketimiz olduğunu varsayalım. 

Japon şirketi, XRP’ye dönüştürülen ve onu avro olarak alabilen Alman şirketine gönderilen yen kullanarak ödeme yapıyor.

Muhtemelen, bazı açılardan bir kripto para biriminden çok bir borsaya benziyor.

Artıları: Ripple’a yatırım yapmak neden iyi bir fikir olabilir?

2021’de Ripple merkez bankalarına yardım etmeye başladı ve bankalar için özel defterler oluşturdu birçok bankanın özel defteri Ripple’ın defterine dayanmaktadır. Bu özel defterler daha sonra CBCD’ler (Merkez Bankası Dijital Para Birimleri) için kullanılacaktır.

Ripple’ın çok uzun bir süre boyunca piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi konumunu elinde tuttuğunu hatırlamak da önemlidir. 

Ve böylece, bu tarihle, bu yüksekliklere geri dönmesi çok mümkün olabilir. İnsanlar Ripple’ın neler yapabileceğini gördü.

Eksileri: Ripple’a yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Şu anda Ripple ile ilgili birincil endişe, ABD’deki SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu).

Tüm bu dramalardan önce Ripple’ın SEC ile iyi bir ilişkisi olduğuna inanılıyordu.

Ripple, iyi olması gereken en önemli şeylerden birinde başarısız olmuş gibi görünmeye başladı: ABD devlet kurumlarıyla çalışmak.

Ripple’a yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Yukarıdakilere rağmen, SEC’in Ripple’ı mahkemeye vereceği duyurusu, Ripple’ın fiyatına yalnızca geçici olarak zarar verdi. 

Ripple, piyasa değeri açısından birkaç sıra gerilemiş olsa da şu anda varlığının çoğunda sahip olduğundan daha yüksek bir değerde işlem görüyor.

Bunun da ötesinde, çoğu kişi Ripple’ın davayı kazanacağına inanıyor. Öncelikle, Ripple zaten FinCen tarafından bir menkul kıymet değil, bir para birimi olarak sınıflandırıldığı için.

Ripple’ı gerçekten araştıran herkes, SEC’in onu büyük ölçüde yanlış anladığını görecektir.

Dijital para2021’de bir noktada 1,6 dolara ve 2022’de 1,9 dolara ulaşacağına inanarak, Ripple’ın gelecekteki fiyatında olumlu görünüyor.

Ripple’ın haziran ayında 1,06 dolara kadar çıkabileceğini öne sürseler de fiyatın düşmeye devam edeceğine inanıyorlar. 

Yine de bu tahmin, belki de SEC’deki duruma fazla odaklanmış durumda ve eğer Ripple bu çileyi geçerse, 2021’de patlayacak bir sonraki kripto para birimi olabilir.

6.    Stellar (XLM) 

Kimse bakmıyorken Ripple’ın yerine geçmek mi?

Stellar, Ripple’a çok benzer bir projedir. Aslında, Ripple’ın kurucu ortaklarından Jed McCaleb, Ripple’ın aldığı yöne katılmadığı için Stellar’ı kurmak için şirketten ayrıldı.

Esasen, ikisinin yaptığı şey aşağı yukarı aynıdır, ancak farklı pazarlar için. Ripple finansal kurumları hedeflerken, Stellar daha çok banka hesabı olmayanları bankacılık üzerinde çalışmaya odaklanıyor. Bu, kişisel bir banka hesabına erişimi olmayan kişilerdir.

Stellar, genellikle sadece XLM olarak da adlandırılan Lumens jetonunu kullanır.

Artıları: Stellar’a yatırım yapmak neden iyi bir fikir olabilir?

Tıpkı Ripple gibi, Stellar da merkez bankalarının CBCD oluşturmalarına yardım etmeye başladı bu durumda onu yatırım yapılabilir kripto para birimlerinden biri olduğunu en büyük göstergesi.

Eksileri: Stellar’a yatırım yapmak neden riskli olabilir?

Ripple ile çok sayıda benzerlik olması, ortalama bir tüccarın, Ripple’a karşı bir korunma dışında Stellar ticaretinin amacını görmesini zorlaştırıyor.

Ripple, SEC ile başarılı bir şekilde başa çıkmayı başarırsa, Stellar arka plana kaybolabilir.

Stellar’a yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

Ripple ile karşılaştırıldığında, en azından şimdilik daha istikrarlı bir yatırım olabilir.

2021 için Stellar’s Lumens için fiyat tahminleri büyük ölçüde olumlu. 

Ekonomi Tahmin Ajansıo inanır Haziran 2021 yılında en yüksek 0,41 $ ulaşabilir ederken, Haberleri Aralık 2021’e kadar “ 0,75 ila 0,96 dolar arasında bir yerde işlem yapacağına” inanıyor .

Haziran 2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para Birimi Nedir?

Kripto para piyasası için yine heyecan verici bir ay olacak!

Artık Haziran 2021’de göz önünde bulundurmanız gereken en iyi kripto para birimleri hakkında birkaç fikriniz var, araştırma yolculuğunuza başlamak için harika bir fırsat. 

Haziran 2021’deki en iyi kripto para birimleri listemiz, seçenekleriniz hakkında size geniş bir genel bakış sunar.

2021 boyunca yavaş ve istikrarlı getiri vaat edebilecek yerleşik madeni paraların yanı sıra ciddi büyüme potansiyeli olan bazı yeni madeni paralar hakkında bilgi içerir.

Kuşkusuz, kripto topluluğundaki birçok kişi, tüm kripto para piyasasında zaten en büyük gelişmeyi gösteren Bitcoin’e büyük yatırım yapıyor.

Bu sefer özellikle ilginç kılan şey, değerini gerçekten iyi tutması.

Bitcoin’in 20 bin dolara ulaştıktan sonra tekrar 8 bin dolara düştüğü 2017/18 kripto kışının tekrarını görmüyoruz.

Cardano ve Ethereum, muhtemelen Haziran 2021 için bir kripto tüccarının ikinci en iyi seçenekleri olmalıdır. Ethereum, ikinci en büyük kripto olarak bilinir ve bunun için çok şey vardır (kriptonun her alanında dokunaçları vardır).

Ve Cardano, bu yıl şimdiye kadar değer açısından (Bitcoin dışında) en gelişmiş kripto olarak öne çıkmaya başladı.

Oradan sonra, büyük bir oyuncu olarak kendini kanıtlamaya başlayan yeni gelen Polkadot var, ancak diğer tüccarlardan gerçek yatırım görmeye başlaması için belki biraz daha zamana ihtiyacı var.

Ardından, Bitcoin’in fiyatında bir sıçrama daha olursa, bu yıl görebileceğimiz çılgın satın almalardan çok şey kazanacak olan Binance Coin var. Ancak aynı zamanda, DeFi’deki artıştan önemli ölçüde kazanç sağlayacaktır.

Son olarak, Stellar ve Ripple var. İkisinin biraz farklı yaklaşımları ve felsefeleri olsa da benzerlikler onları gerçek rakipler yapıyor.

Sonunda Ripple lider olsa da Stellar’ın şimdi tabloları değiştirme şansı var.

Sonunda, seçimleriniz ne tür bir yatırımcı olmak istediğinize, her bir kripto para hakkındaki bilginize ve paranızın büyüklüğüne bağlı olmalıdır. 

Unutmayın, tüm yatırımlar bir miktar risk içerir. Bu nedenle, son bir karar vermeden önce yalnızca karşılayabileceğiniz kadar yatırım yapın ve mümkün olduğunca çok araştırma yapın (yaşamak için ihtiyacınız olan parayı yatırmayın!).

Haziran 2021 için önemli kripto para olayları

  • ABD, 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs teşvik faturasını ve bunun kripto üzerindeki etkisini onayladı.
  • Ethereum ile ilgili haberler 2.0’ı piyasaya sürmeye yaklaşıyor (daha büyük olasılıkla her şeyi yayınlamadan bir sonraki aşamaya geçecekler).
  • Stellar veya Ripple’ın CBCD’lerle ilerlemesiyle ilgili herhangi bir ilerleme.

Anahtar noktaları

  • Bitcoin hala 2021 için yatırım yapılabilecek en iyi kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Birçok uzman, yıl ilerledikçe Bitcoin’den daha fazla aktivite bekliyor.
  • Cardano ve Binance Coin, Haziran 2021 için işlem yapmak için en iyi alternatifler olarak öne çıkıyor. 
  • Ripple ve Stellar, CBCD’lere taşınıyor. Başarılı olurlarsa, fiyatlarını artırabilir.
  • Polkadot, gelecek vadeden bir yabancıdır. Harika bir 2020’nin ardından Polkadot kazanmaya devam ediyor.

Artık Haziran 2021 için yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerini biliyorsunuz. 

Kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut ticaret bilgileriniz hakkında bazı ek bilgiler sağladıysa, para günlüğü’nün size farklı kripto varlıklarına yatırım yapma ve CFD ticareti yapma fırsatı verdiğini bilmekten memnun olabilirsiniz. Kripto Yatırımcıları, en popüler madeni paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım