Ana Sayfa Ekonomi EĞİTİM İyi Kurulumlar mı yoksa İyi Yatırım Alışkanlıkları mı Bulmak İçin Çalışmalısınız?

İyi Kurulumlar mı yoksa İyi Yatırım Alışkanlıkları mı Bulmak İçin Çalışmalısınız?

0
İyi Kurulumlar mı yoksa İyi Yatırım Alışkanlıkları mı Bulmak İçin Çalışmalısınız?

Acemi yatırımcıların en yaygın hatalarından biri, iyi yatırımcı olmak yerine bir sonraki kazanan esnafı bulmaya çok fazla odaklanmaktır.

Karlı bir yatırım düzeni bulmak için zamanlarının çoğunu temel veya teknik analiz yaparak geçiren yeni başlayanları görmek alışılmadık bir durum değil. Hatta bazıları, arkasındaki mantık hakkında fazla bir şey öğrenmeden diğer yatırımcıların fikirlerini ve sistemlerini kopyalar.

Yatırımcı eğitimi iyi bir fırsatı kaçırmaktan o kadar korkarlar ki, güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve becerileri üzerinde çalışmak yerine alım satım zamanlarını alım satım yapmaya ayırmayı tercih ederler.

Anlayamadıkları şey, kazanan kurulumlardan daha sık alım satım kazandıran kazanan alım satım alışkanlıklarıdır.

Takas aramanın ve hatta kopyalamanın bile yardımcı olmadığını söylemiyorum. Yatırım günlüğü tutma veya kasıtlı uygulama gibi kişisel gelişim etkinliklerinin, yalnızca iyi yatırım kurulumları için avlanmaktan daha hızlı bir şekilde sizi sürekli olarak karlı bir tüccar yapacağını söylüyorum.

Başarılı bir boksör, deneyimin onu daha iyi bir atlet yapacağını umarak kariyerine mümkün olduğu kadar çok yarışmaya katılarak başlamadı.

Resmen ringe girmeden önce ilk olarak spor salonunda vücudunu şartlandırarak, farklı kombinasyonları ezberleyerek ve zayıflıklarını düzelterek saatler geçirirdi. Ardından, dövüşlerinden öğrenme alışkanlığı ve temelleri ile donanmış olarak, ağırlık bölümünde yenilmez hale gelene kadar uygun ayarlamalar yapacaktı.

Şimdi, boksörün iyi bir atlet olmaktan çok dövüşleri kazanmakla ilgilendiğini hayal edin. Eğitimini fazla düşünmeden olabildiğince çok rakibe meydan okurdu.

Kondisyonu muhtemelen ringde dağılacak ve sonunda savaşları kaybedecek. İronik olarak, kazanma ihtiyacı, kazanma kabiliyetine ağırlık verdi.

Forex yatırımcıları her gün aynı senaryoyla karşı karşıyadır. Sadece yüzündeki morluklar olmadan. Belki.

Mesele şu ki, birçoğu bakiyelerine, iyi takasları “puanlamaya” o kadar odaklanmış ki, şartlandırmalarını ihmal ediyorlar.

Beceri setlerini geliştirmek için fazla çaba sarf etmezler ve zamanla yatırım becerileri genellikle aldıkları kurulumlarla sınırlı olacaktır.

Kâr yerine sürece odaklanmak, yolunuza çıkan herhangi bir yatırım senaryosunu ele almak için sizi daha donanımlı hale getirir. Mevcut sorunlarınız üzerinde gelecekteki kar veya zararlardan daha fazla kontrole sahip olduğunuzdan, yatırım kaygısını da azaltabilir.

Sonunda, kazanmanın en iyi kartlara sahip olmakla değil, size dağıtılanları nasıl oynadığınızla ilgili olduğunu hatırlamanız gerekir.

İyi bir yatırımcı olmaya odaklanın ve bunu iyi yatırımlar takip edecektir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz