Ana Sayfa Kripto Hindistan, Diploma Sertifikalarını Doğrulamak İçin Ethereum Blockchain Kullanacak

Hindistan, Diploma Sertifikalarını Doğrulamak İçin Ethereum Blockchain Kullanacak

0
Hindistan, Diploma Sertifikalarını Doğrulamak İçin Ethereum Blockchain Kullanacak

Hindistan, Diploma Sertifikalarını Doğrulamak İçin Ethereum Blockchain Kullanacak

Maharashtra Hükümeti, kısa süre önce sahteciliğe dayanıklı diploma sertifikaları sağlamak amacıyla Hintli blockchain girişimi LegitDoc ile Ethereum destekli bir akreditasyon sistemi uygulamak için ortaklık kurduğunu duyurdu. Maharashtra Eyaleti Beceri Geliştirme Kurulu (MSBSD), belge sahteciliğine karşı koymak amacıyla Hindistan’ın Ethereum tabanlı halka açık blockchain’ini kullanmayı planlıyor. LegitDoc CEO’su Neil Martis, Cointelegraph’a verdiği özel demeçte, MSBSD’nin gelecek yıldan itibaren tüm manuel doğrulama talepleri için yalnızca dijital doğrulama yöntemini benimsemeye başlayacağını belirtti.

Martis, diğer yerel hükümet yetkililerinin de ilgi gösterdiğini ve şöyle ekledi: “Karnataka Hükümeti’nden (Bilgi Teknolojisi ve Biyoteknoloji Departmanı) aktif bir iş emrimiz bulunuyor. Telangana Hükümeti (okul eğitimi departmanı) ve Maharashtra’nın Yüksek ve Teknik Eğitim Departmanı ile LegitDoc’u öğrenci toplulukları için uygulamak amacıyla görüşme halindeyiz.”

Martis, Ulusal Teknoloji Enstitüsü (Surathkal) ve Ashoka Üniversitesi gibi önemli kurumların, belge sahteciliğine karşı benzer bir çözüm uygulamak için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. LegitDoc ile işbirliği, Hindistan’ı eğitim için bir e-yönetişim sistemi uygulamak amacıyla Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Malta ve Singapur gibi erken benimseyenler arasına katıyor.

MSBSD Başkanı Anil Jadhao, blockchain’in belge sahteciliğiyle ilgili dolandırıcılığı önleme kabiliyetine atıfta bulunarak şunları ifade etti: “Son 10 yılda, devlet tarafından verilen belgelerdeki sahtecilik, ilgili paydaşlar için büyük mali ve itibar kayıplarına neden oldu.”

Cointelegraph, MIT’nin sahteciliğe dayanıklı blockchain diploması uygulamasını takiben, Stuart Madnick’in blockchain’in kendine özgü zorluklarla birlikte geldiğini belirten görüşünü aktardı. Madnick, dikkatli bir şekilde şu görüşteydi: “Sonuç olarak, blockchain sistemi şifreleme ve güvenlikteki ilerlemeleri temsil etse de, diğer teknolojilere özgü güvenlik açıklarının yanı sıra blockchain’e özgü yeni güvenlik açıklarına da sahip olduğu için savunmasızdır. Aslında, insan eylemleri veya eylemsizlikleri, blockchain güvenliği için hala önemli sonuçlara sahiptir.”

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz