Ana Sayfa Kripto Goldman Sachs’ın Kripto Para Birimi Ticaret Masası Artık Ethereum Kullanıyor

Goldman Sachs’ın Kripto Para Birimi Ticaret Masası Artık Ethereum Kullanıyor

0
Goldman Sachs’ın Kripto Para Birimi Ticaret Masası Artık Ethereum Kullanıyor

Ön raporlarda Goldman Sachs , önümüzdeki aylarda Ether (ETH) türev ürünleri sunmak istediğini söyledi. ABD yatırım bankası, geçtiğimiz yıllarda kurumun dijital varlıklar üzerindeki önemli duruşundan önemli bir ayrılığa işaret eden en büyük altcoin’in daha geniş çapta benimsenmesi için zemin hazırladı.

Wall Street yatırım bankası, kriptoları aşırı derecede eleştirdikten sonra, 2021’in başlarında resmen bitcoin’e yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, şimdi tekliflerini ETH’yi içerecek şekilde genişletiyor. Goldman’ın dijital varlıkların genel müdürü Mathew McDermott, 14 Haziran’da bankanın ikinci en büyük kripto ETH vadeli işlemlerine ve seçeneklerine doğru genişlediğini doğruladı.

Bloomberg News ile geniş bir röportajda, McDermott söz cryptos için o kurumsal talebin piyasa oynaklığı son başak rağmen yoğun büyümeye devam edecektir:

“Kurumsal benimsenme devam edecek.  Maddi fiyat düzeltmesine rağmen, bu alana önemli miktarda ilgi görmeye devam ediyoruz.”

McDermott, geçtiğimiz hafta 850 kurumla yapılan ve ankete katılanların neredeyse %10’unun kripto ticareti yaptığını ve %20’sinin pazara katılmakla ilgilendiğini söylediği bir ankete atıfta bulundu.

CoinShares verilerine göre, Ether ürünlerinin çoğuna kurumsal girişler, 2021’de yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı ve toplam varlıkları yaklaşık 11,1 milyar dolar değerinde. Goldman, geçen ayın başlarında sınırlı bir BTC türev işlem masasını açıkladı. Bu yeni ekip, şimdi, tamamen McDermott’un dijital varlık birimi tarafından denetlenen bankanın Küresel Para Birimleri ve Gelişmekte Olan Piyasalar bölümünde yer alıyor.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz