Ana Sayfa Kripto Gemini, Genesis, Crypto Holdings’te 7.4 Pct APY Teklifi; Darknet Piyasaları Kripto Gelirinde 1.7 Milyar Dolara Ulaştı

Gemini, Genesis, Crypto Holdings’te 7.4 Pct APY Teklifi; Darknet Piyasaları Kripto Gelirinde 1.7 Milyar Dolara Ulaştı

0
Gemini, Genesis, Crypto Holdings’te 7.4 Pct APY Teklifi; Darknet Piyasaları Kripto Gelirinde 1.7 Milyar Dolara Ulaştı

CoinDesk’in bildirdiğine göre, kripto borsası Gemini, kullanıcılarına dijital varlıklarında yüzde 7,4 yıllık yüzde getiri (APY-Yıllık yüzde getirisi) vermek için dijital para ödünç veren Genesis ile ortaklık yapıyor.

Ortaklık, Gemini’nin müşterileri kripto para birimlerini borsasında tutmaya teşvik etme çabasının bir parçası. Teklif şu anda aktif Gemini kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve Şubat ayının sonunda tüm Gemini kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. CoinDesk’e göre yüzde 7,4 APY, birçok merkezileştirilmiş kripto para kuruluşunun sunduklarına uygun.

Gemini’nin baş işletme sorumlusu Noah Perlman, CoinDesk’e göre, “Geleneksel finansta faiz oranına bakan çok sayıda müşterimiz var.

Faiz, kısmen kripto para biriminin faizinden ve kısmen de Genesis’in sahip olduğu kurumsal kredilerden alınan faizle toplanır. Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Genesis, bir kripto ödünç veren Ledn ve bir borsa olan Luno ile benzer faiz biriktiren ortaklıklar sunuyor.

Öte yandan, Chainalysis’in yeni bir raporu, darknet pazar gelirinin 2020’de kripto para birimi işlemlerinde 1,7 milyar dolara ulaştığını ortaya koydu.

Gelir artışı esas olarak dünyanın en büyük darknet pazarı ve yalnızca Rusça konuşulan ülkelerde mevcut olan Hydra’dan geliyor. Rapora göre Hydra, geçtiğimiz yıl darknet pazar gelirinin yüzde 75’ini oluşturdu.

Raporda, Hydra uyuşturucuyla ilgili çok sayıda siber suç çekerken, o bölgenin dışındaki darknet pazarları çoğunlukla dolandırıcılık dükkanlarını çekiyor, çalıntı kredi kartı bilgileri ve diğer kişisel kimlik bilgilerini satıyor.

Rapora göre Rusya, toplam kripto para birimi işlem hacminde 288 milyon dolara ulaşarak ilk sırada yer alırken, ABD 179 milyon doları takip etti. Veriler, Avrupalı ​​ve Kuzey Amerikalı kullanıcıların en büyük darknet pazarı tüketicileri olduğunu ve Doğu Avrupa’nın da darknet pazarları üzerinden en fazla kripto para birimi ödemelerini aldığını gösteriyor.

Raporda, “Bu model, küresel uyuşturucu ticaretinin coğrafyası hakkında bildiklerimize uyuyor” dedi. “Genel olarak, uyuşturucular Latin Amerika ve Asya’da yetiştirilmekte veya üretilmekte ve Kuzey Amerika ile Kuzey ve Batı Avrupa’da tüketilmektedir. Darknet satıcıları ve yöneticileri, genellikle Çin veya Doğu Avrupa’da kripto para birimi hizmetleri (genellikle tezgah üstü (OTC) aracılar) aracılığıyla fonları aklıyor. “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz