Ana Sayfa Kripto ETHEREUM Ethereum Geliştiricileri Zorluk Bombasını Erteledi

Ethereum Geliştiricileri Zorluk Bombasını Erteledi

0
Ethereum Geliştiricileri Zorluk Bombasını Erteledi

Core Ethereum (ETH) blockchain geliştiricileri cuma günü bir toplantı yaptı ve Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake (PoS) modeline geçişinde kritik bir nokta olan “Zorluk Bombası”na yavaş bir yaklaşım benimseme kararıyla çözüldü. Zorluk Bombasının iki ay içinde infaz edilmesi planlanıyor, ancak bu yeni gecikmenin ‘ Birleştirme ‘ için beklemeyi daha da uzatıp uzatmayacağı henüz belli değil.

Ethereum’un Geliştiricileri için Saatli Bomba mı?

Zorluk Bombası, koda 2015 yılında yerleştirildi ve blok üretiminin zorluğunu artırmayı amaçlıyor. Kod, doğrulayıcıların işlemleri doğrulaması veya blok zincirine yenilerini göndermesi için gereken süreyi uzatır. Gerçekten de Zorluk Bombasının doğru zamanda tamamlanması çok önemlidir, çünkü çok erken uygulanması büyük mali kayıplara ve blok zincirinin altyapısında büyük hasara neden olabilir.

ETH 2.0 için Çok Önemli Bir Süreç

Zorluk Bombası, doğrulayıcıların Hisse Kanıtı (PoS) modeline geçmeyi reddetmesini önlemek için Ethereum’un blok zincirine kodlandı ve uygulandı. Neredeyse sonsuz blok zorluğu, nihayetinde doğrulayıcıların yeni işlemleri madenciliğinden korur. Mevcut haliyle, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ile aynı geçerlilik kontrollerini kullanan en büyük akıllı sözleşme blok zinciri ağıdır. 

Ancak bu, yakında çıkacak olan ETH 2.0’ın ortaya çıkmasıyla değişecek. Yeni model, her doğrulayıcının işlemleri doğrulamak ve yenilerini yapmak için ETH’yi stake etmesi gerektiği anlamına geliyor. Herkesin yeni modeli kabul etmemesi durumunda, ağ geliştiricileri Zorluk Bombasını programladı.

Ethereum’un (ETH) Fiyatı Dayanıyor

Kripto piyasalarındaki kargaşa sürerken, kripto oyunundaki en büyük ikinci dijital varlık büyük kayıplar yaşadı. Basın zamanında, Ethereum (ETH) , 24 saat öncesine göre %15,4 daha az olan 1,242,65 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, rakam, son 7 gün için önde gelen Altcoin’i %31,9 kırmızıya koyuyor. Ethereum’un yükseltme planlarındaki gecikme fiyat düşüşüne neden oldu mu? Katkıda bulunan bir faktör olabilir, ancak yalnızca mayıs ayında %8,6 artış gösteren ABD dolarının şok edici enflasyonu ve Celsius kripto borsasının neden olduğu rahatsızlık ile ağır bir şekilde birleşti.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz