Cuma, Nisan 12, 2024
Google search engine
Ana SayfaDövizŞubat ayında güçlü ve zayıf ürünler

Şubat ayında güçlü ve zayıf ürünler

Dünyayı sarsan siyasi hamleler geride kaldı ve tüm meme-stock çılgınlığı onu ‘normal’ bir pazar gibi hissettirmese de, sezonları hesaba katmak için iyi bir an olduğunu düşünüyorum.

İşte trendlerden bazıları:

1) Petrol için güçlü bir alımın başlangıcı

Şubat, son 20 yılda ortalama% 4,4 artışla petrol için yılın en iyi aydı. Geçen yıl trendi bozdu ama covid’in Çin’de ve daha sonra başka yerlerde yayılması talep konusundaki endişelerdi. Özellikle, güçlenme dönemi Temmuz’a kadar sürüyor ve petrol, 4. çeyrekte pek çok olumsuz haber ve manşete yol açan güzel bir yükseliş eğiliminde.

2) Altın koşusunun sonu

Şubat ayına kadar devam edeceği beklentisiyle Aralık ayında altın satın almayı her zaman vurguluyorum. Son zamanlarda, altının bu dönemin başlarında önden satıldığına ve Şubat ayında satıldığına inanıyorum. Bugün altın için iyi bir pop, ancak ayın derinliklerinde onu takip etmekten çekinirim.

3) Kablo çatırtıları

Yine de, Şubat son 20 yılın en zayıf üçüncü ayı ve covid öncesinde bolca yumuşaklık vardı. Büyük resimde, GBPUSD’nin uzun vadeli bir boğa piyasasında olduğuna inanıyorum, bu yüzden iki seçenek uzun ya da kenarda. Yani ticaret, satın almak için Şubat ayında bir düşüş bulmak olacaktır. GBP’deki zayıflık ile birlikte, aynı zamanda EUR / GBP uzunlar için en iyi ikinci ay.

4) AUD güçlü dönem

Son zamanlarda zayıf seyretmesine rağmen, Şubat-Nisan dönemi Avustralya doları için genellikle iyi bir dönemdir. RBA birkaç saat uzaklıkta ve bu, bir sonraki adım için sahneyi hazırlayacak. Geri çevirmeyi ima ederlerse, ters tarafta bolca yer var.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili
kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel
niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak
yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım