Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaKriptoDogecoinDogelon Mars (ELON), Floki Inu (FLOKI) ve Mehracki (MKI) Uzun Vadeli Potansiyele...

Dogelon Mars (ELON), Floki Inu (FLOKI) ve Mehracki (MKI) Uzun Vadeli Potansiyele Sahip mi?

Meme tokenleri popülaritesinin arttığını gördü, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) beğenileri bu eğilime öncülük ediyor. Shib’in toplam arzının %50’si, %20’sini Hindistan’daki bir yardım fonuna bağış olarak gönderen ve geri kalanını bir yakma adresine gönderen Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderildi. O sıralarda, jeton fiyatında bir patlama gördü. Elon Musk (aynı zamanda doge babası olarak da bilinir) hem Dogecoin hem de Shiba Inu’nun (SHIB) hem şifreli hem de açık desteğini tweetledi.

Dogelon Mars (ELON), Elon Musk’ın Mars’ı kolonileştirme fikrine atıfta bulunurken Dogecoin’in (DOGE) popülaritesini yeniden yaratmaya çalışan bir ERC-20 doge temalı jeton projesidir. Floki Inu (FLOKI), Shiba Inu hayran topluluğundan çıkan bir başka köpek temalı meme para birimidir.

SHIB jetonu, Dogecoin’in bir türevi iken FLOKI, Shiba Inu kriptosunun bir türevidir. Floki adını Tesla CEO’su Elon Musk’ın evcil hayvanı Shiba-Inu’dan alıyor. Eski Japon köpek ırkı yaklaşık 60 yıl önce Japonya’dan Amerika’ya tanıtıldı ve o zamandan beri bir meme haline geldi.

Mehracki (MKI), yatırımcılar için gelir üreterek ve dünyanın her yerindeki insanlar için iyi hissettiren anları ve etkinlikleri savunarak kullanıcı endişesini gidermek için tasarlanmış, Solana tabanlı, topluluk odaklı bir iyi hissettiren meme simgesidir.

Mehracki’nin temel amacı, popüler kripto para kavramlarını daha geniş kamuoyunun farkındalığına iletmektir. Önceki benzer girişimlerin aksine Mehracki, sahiplerine katılım bonusları, takas edilemez tokenlar (NFT), merkezi olmayan borsalar ve daha fazlası gibi yeni nesil fikirleri tanıtıyor.

Mehracki, Yönetişim DAO ile Güçlü Bir Topluluk Tarafından Yönetilecek 

Mehracki, bir topluluk tarafından desteklenen bir meme para birimidir. Sonuç olarak, aktif MKI token sahiplerinin platformu yönettiği bir sistem inşa ediyorlar. Bu kullanıcılar, Mehracki platformunun işleyişine yönelik değişiklikler için öneriler sunabilir ve çekirdek ekip tarafından verilecek bir kararda bir eşitlik olması durumunda oy kullanabilir.

Bu DAO’daki her bir seçmenin oy gücü, yerel token bakiyelerinden, zincir içi ve zincir dışı faaliyetlerden ve NFT sahipliğinden elde edilen puanların toplanmasıyla belirlenecektir. Yönetişim, topluluğa rehberlik ederken çekirdek ekibe nihai ancak önemli seçimler yapma konusunda yardımcı olur.

Mehracki, Ekosisteminde Faydalı NFT’ler Sunacak  

MKI token sahiplerine, yeni harcama durumlarını ve dönüm noktalarını belirtmek için NFT’ler verilecektir. DAO’ya benzer bir sistemde, NFT’ler de aynı şekilde kullanıcı oy ağırlıklarını hesaba katacaktır. Seviye ne kadar yüksek olursa, NFT o kadar nadir olur ve bir NFT pazarında alacağı fiyat o kadar yüksek olur.

NFT’ler, öncelikli rezervasyon rezervasyonu, belirli hizmetlerde indirimler ve özel deneyimlere erişim sağlamak için turizm merkezleri, oteller ve restoranlar tarafından oluşturulabilir. Satış gelirleri, otellerini/restoranlarını yenilemek ve hatta turistik yerleri ve kendi konaklama işletmelerini elden geçirmek için personel kiralamak için kullanılabilir.

MKI Token’ın Sağlam Bir Yardımcı Programı Olacak

MKI, Mehracki ekosisteminin resmi hizmet simgesidir ve platform işlemlerini doğrulamak için kullanılacaktır. MKI ödemeleri, kullanılan satıcılara, harcanan miktara ve aktif yönlendirmelere dayalı olarak oyunlaştırılacaktır.

Bu, bütçe dahilinde kalırken tüketiciler ve sevdikleri için daha eksiksiz bir deneyim sağlayacaktır. Daha yüksek işlem hacmi, artan token kullanımıyla ilişkilidir ve bu da MKI’nin birim değerini yükseltir.

Ek Yardımcı Programla Bu Meme Paraları Üzerine Son Düşünceler 

Meme jetonları, kripto alanında artan bir benimsemeyi sürdürmeye devam edecek. Meme belirteçleri; Dogelon Mars (ELON), Floki Inu (FLOKI), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) muhtemelen piyasa değeri ve birim token değerinde bir artış görecek.

Mehracki (MKI), hem yutturmaca üzerine kurulu hem de kendi durumunda değerin yapı taşı olan sağlam bir yardımcı programa sahip bir meme simgesi olarak aynı çizgidedir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım