Ana Sayfa Kripto BITCOIN Crypto CEO’su, Bitcoin’in Fiyatının Yıl Sonuna Kadar 160.000 Dolara Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Crypto CEO’su, Bitcoin’in Fiyatının Yıl Sonuna Kadar 160.000 Dolara Yükseleceğini Tahmin Ediyor

0
Crypto CEO’su, Bitcoin’in Fiyatının Yıl Sonuna Kadar 160.000 Dolara Yükseleceğini Tahmin Ediyor

Blockchain tabanlı ticaret platformu Morpher’in CEO’su Martin Fröhler, bir ankete yanıt verirken bitcoin fiyatının bu yılın sonuna kadar 160.000 doları aşacağına inandığını açıkladı.

Finder, sektörle ilgili bir dizi konuda 42 kripto para birimi uzmanıyla anket yaptı ve bunların arasından 160.000 dolarlık fiyat tahminiyle Fröhler en iyimser olanıydı. Yükseliş tahmininin arkasında, artan kurumsal benimseme ve merkez bankalarından gevşek para politikası dahil olmak üzere çok sayıda faktör vardı.

CEO, bir sonraki yarılanma döngüsünde, artan sayıda gelişmekte olan ülkenin amiral gemisi kripto para birimini yasal ihale olarak kabul edeceğini ve 2030 yılına kadar BTC’nin küresel bir rezerv varlığı olarak altının yerini alacağını ekledi.

Bildirildiği gibi, küçük Orta Amerika ülkesi El Salvador’da bitcoin yasal ihalesi yapmak için önerilen bir yasa tasarısı, 84 Yasama Meclisi üyesinden 62’sinin lehte oy kullandığı geçen ayın başlarında kabul edildi.

Aynı ankette Thomson Reuters teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Raczynski ve Arcane Crypto analisti Vetle Lunde de yanıt verdi. Raczynski yıl sonuna kadar 75.000 dolarlık bir fiyat tahmini verirken, Lunde 120.000 doları işaret etti. Her ikisi de tahminlerini mekânın kurumsallaşmasına yönelik harekete bağladı.

Diğer uzmanlar özellikle yükseliş eğiliminde değildi. Canberra Üniversitesi kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, BTC’yi yasal ihale olarak benimseyen daha fazla ülkenin, düşer düşmez düşürürlerse fiyatını olumsuz etkileyebileceğine inandığı için bitcoin fiyatının 20.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz