Ana Sayfa Kripto Bu Bahar İçin En İdeal Kripto Yatırımları

Bu Bahar İçin En İdeal Kripto Yatırımları

0
Bu Bahar İçin En İdeal Kripto Yatırımları

Her varlık ve para birimi gibi, büyük miktarda paranın enjekte edilmesi kripto piyasasında da fiyat artışlarına yol açar. Bitcoin ve diğer altcoin’lerin ortaya çıkışından bu yana, kripto paralar küresel çapta büyük ilgi gördü.

JP Morgan, Goldman Sachs (NYSE: GS), Morgan Stanley (NYSE: MS) ve diğer finans kurumlarının kripto paralara yönelmesiyle, özellikle 2020’nin sonlarında ve bu yılın ilk yarısında kurumsal yatırımcılar yavaş ve istikrarlı bir şekilde katılım sağladı. Ancak yıl henüz bitmedi ve piyasa daha büyük yatırımları görmeye devam edebilir.
Marshall Wace Kripto Paralara Dahil Oluyor
55 milyar doların üzerinde değere sahip Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, kripto paralara ve stablecoin’lere yatırım yapma planlarını duyurdu.
2021, giderek daha fazla varlık yöneticisinin, oynaklık ve düzenleme endişelerini aşarak kripto paralara yatırım yapmaya başladığı bir yıl oldu.
Hedge fonu, blockchain finansmanı ve kripto para ödeme sistemlerine giriş yapmayı planlıyor ve başarılı olmak için işe alım sürecini zaten başlatmış durumda.
DLT ve kripto ödeme sistemlerine yatırım, hedge fonu için kesinlikle iyi bir başlangıçtır. Diğer gelişmelerde, 15,8 milyar dolarlık net değere sahip Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Banco Azteca’yı Bitcoin kabul eden ilk banka yapmayı planlıyor ve kişisel Bitcoin portföyünü %10’un üzerine çıkarmayı düşünüyor.
Carl Icahn’ın 1,5 Milyar Dolarlık Kripto Yatırımı
Amerikalı milyarder Carl Icahn, kripto paralara karşı ünlü olumsuz duruşunu geri çevirirken, birçok kişinin dediği gibi, yazın en büyük kripto alımı için sıradadır. Polygon’a ve Elon Musk’ın Tesla’sına (NASDAQ: TSLA) büyük yatırım yapan Mark Cuban gibi, bu yılın başlarında 1,5 milyar dolarlık bitcoin alımı yapacak olan Carl Icahn, kripto paralara “çok büyük bir şekilde” yatırım yapmayı düşünüyor. Yaz boyunca gerçekleşmesi beklenen bu hareket, bu yazın en büyük alımı olabilir. Icahn, ayrıca, yakın zamanda 478 milyon dolarlık bir satın alma işleminden sonra 100.000’den fazla bitcoin’i elinde bulunduran MicroStrategy şirketi ve CEO’su Michael Saylor tarafından da motive edildiğini belirtti.
Diğer taraftan:
• Hükümet düzenlemeleri, düzenlemelere bağlı olarak potansiyel olarak piyasayı derinden etkileyebilecek olan kurumsal paranın etkisini sınırlayabilir.
• Şimdiye kadar dalgalı kripto fiyatları, kurumsal yatırımcıların piyasada büyümeye istekli olmalarını engelledi.
Piyasa için Sırada Ne Var?
Yatırımlardaki artış nedeniyle piyasa bu yaz yükselişe geçiyor. Elon Musk’ın Tesla’sı tarafından yapılan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, bu yılın başlarında Bitcoin’in altcoin’ler üzerinde de etkisi olan etkileyici bir yükselişin arkasındaki itici güçlerden biriydi. Bitcoin sonunda rekor bir seviyeye yükseldi ve 64.000 doların üzerinde işlem gördü. Piyasadaki en büyük kripto varlık yönetimi şirketi olan Grayscale, yatırımlarında da büyümeye şahit oldu.
Michael Saylor’un en son 478 milyon dolarlık bitcoin alımı ve yatırımcılardan gelen diğer yüksek profilli hamleler, piyasayı negatif fiyat düzeltmesinden 17 bin dolara kadar çıkardı. Aynı şekilde, bu yaz piyasaya çıkması beklenen yatırım haberleri de benzer şekilde bir yükseliş eğilimini tetikleyebilir.


*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz