Ana Sayfa Ekonomi Biden’dan 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi

Biden’dan 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi

0
Biden’dan 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi

Beyaz Saray, altyapı, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele kapsamındaki harcamalar için 6 trilyon dolarlık bütçe teklifini açıklarken, borçlanma maliyeti ucuzken şimdi…

Beyaz Saray, altyapı, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele kapsamındaki harcamalar için 6 trilyon dolarlık bütçe teklifini açıklarken, borçlanma maliyeti ucuzken şimdi yatırım yapmanın ve  bütçe açığını daha sonra azaltmanın mali açıdan mantıklı olduğunu  savundu.

Amerikanın Sesi Radyosunun internet sitesinde yer alan habere göre, 1 Ekim’de başlayacak mali yıldaki hükümet harcamalarının sıralandığı  bütçe, Demokrat Başkan Joe Biden’ın, ilk tam kapsamlı bütçe teklifi.

Teklif, ABD hükümetinin harcamalarını azaltmak isteyen ve  zenginlerle büyük şirketler üzerindeki vergileri arttırma planlarına  karşı çıkan Cumhuriyetçi Kongre üyelerinin güçlü muhalefetiyle karşı  karşıya.

Biden’ın 2022 mali yılı için sunduğu plan, COVID-19 salgını  harcamaları arttırmadan önceki 2019’daki giderlere göre, yüzde 36,6’lık bir artışla 6,01 trilyon dolar harcama ve 4,17 trilyon  dolarlık vergi geliri çağrısı yapıyor. Planda, 1,84 trilyon dolarlık  bir bütçe açığı öngörülüyor. Bu, COVID-19 nedeniyle son iki  yıldaki açığa göre keskin bir düşüş olsa da 2019’daki 984 milyar  dolarlık açıktan daha yüksek.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz