Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiBank of England Açıklamasından Sonra Euro/Pound Döviz Kuru Yükseldi

Bank of England Açıklamasından Sonra Euro/Pound Döviz Kuru Yükseldi

Euro’dan Pound’a (EUR/GBP) döviz kuru, İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) şaşırtıcı bir şekilde güvercin bir ton vermesinden ve ülkenin ekonomik toparlanmasının ve yükselen enflasyon seviyelerinin büyük ölçüde geçici olarak görülmesinden sonra bugün %0,4 arttı. Eşleştirme şu anda 0,85 £ civarında dalgalanıyor.

Sonuç olarak, Pound, BoE’nin Para Politikası Komitesi’ne (MPC) göre ‘geçici bir dönem’ için olan Banka’nın enflasyon korkularını savuşturmasıyla mücadele etti.

İngiltere’de dün %40 civarında yükselen Covid-19 vakalarının artmasıyla birleştiğinde, Pound yatırımcıları İngiliz ekonomisinin görünümü konusunda daha temkinli hale geldi.

Buna ek olarak, yeni Delta koronavirüs varyantının artan vakaları, önümüzdeki ay karantina kısıtlamalarının kaldırılmasında bir gecikme olasılığı konusunda endişelere yol açtı.

Sonuç olarak, İngiltere ekonomisinin görünümü giderek belirsizleşirken, Sterlin (GBP) bugün tek para birimi karşısında yükselmek için mücadele etti.

Euro (EUR) Fransız ve Alman İş Güveninin Rekor Düzeylere Çıkmasıyla Yükseliyor

Alman ekonomisinin koronavirüs krizini sarsmasıyla birlikte, Euro yatırımcıları Euro bölgesinin görünümü konusunda daha emin hale geldi.

İnşaatta endeks biraz yükseldi. Mevcut duruma ilişkin değerlendirmeler neredeyse değişmedi. Beklentiler arttı, ancak karamsar kaldı. Malzeme sıkıntısı büyük problemler yaratmaya devam ediyor.’

Euro Bölgesi ekonomisi pandemi öncesi seviyelere geri döndüğüne göre, bu hafta EUR/GBP döviz kurunun daha yüksek olduğunu görebiliriz.

EUR/GBP Döviz Kuru Görünümü: Odak Noktasında Alman Tüketici Güven Verileri

Yarın İngiltere’nin en son haziran ayı tüketici güveni göstergesi açıklanacak. Yükselen tüketici morali, İngiltere ekonomisinin görünümü iyileşirken Pound Euro döviz kuruna destek verebilir mi?

Bununla birlikte, Birleşik Krallık genelinde artan Covid-19 seviyeleri ile birlikte, temmuz için planlanan karantina önlemlerinin kaldırılmasının ertelenebileceği korkusuyla Pound’un aşağı çekildiğini görebiliriz.

Euro (EUR) yatırımcıları, temmuz ayı için en son Alman tüketici güven anketinin yarınki yayınını da izleyecekler.

Euro Bölgesi ekonomisinin görünümü iyileşmeye devam ederse, EUR/GBP döviz kuru yükselecektir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Ömer Çelik
Ömer Çelikhttps://paragunlugu.com/
Finansal okur-yazarlığımı iyi bir seviyede tutmaya çalışırken karşılaştığım haberleri ve piyasa koşullarını yorumlayarak paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok beğeni alanlar

Son yorumlananlar

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım