Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Ana SayfaDövizEUR/USD Günlük Tahmin - ABD Doları Hafta Başında Daha Fazla Zemin Kazanmaya...

EUR/USD Günlük Tahmin – ABD Doları Hafta Başında Daha Fazla Zemin Kazanmaya Çalışıyor

Euro, ABD Doları Karşısında Düşüyor

EUR / USD en yakın destek seviyesini 1.1880’de test ederken, ABD doları geniş bir para birimi sepeti karşısında değer kazanıyor.

ABD Doları Endeksi, 92’deki en yakın direnç seviyesinin üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulunuyor. Bu girişim başarılı olursa, EUR / USD bir sonraki direnç seviyesi olan 92.25’e doğru hareket edecek ve EUR / USD için düşüş gösterecek.

Bugün AB’de açıklanması planlanan önemli bir ekonomik rapor bulunmadığından, döviz piyasası tüccarları genel piyasa duyarlılığına ve ABD Hazine getirilerinin dinamiklerine odaklanacak. Ayrıca, trader’lar virüsün üçüncü dalgasıyla karşı karşıya olan Avrupa’dan en son koronavirüs güncellemelerini takip edecekler.

Avrupa’nın koronavirüs ile ilgili sorunları, bu yıl euro için önemli bir düşüş katalizörü görevi gördü. Avrupa hükümetleri, kaçınılmaz olarak Avrupa ekonomisi üzerinde ek baskı oluşturacak çeşitli virüs önleme tedbirleri uygulamak zorunda kalıyor.

Çarşamba günü AB, Mart ayı için Euro Bölgesi İmalat PMI ve Euro Bölgesi Hizmetleri PMI raporlarının anlık okumalarını sağlayacak ve tüccarlar, ekonominin virüsün üçüncü dalgasıyla nasıl başa çıktığını değerlendirme şansına sahip olacak.

Teknik Analiz

EUR / USD 1.1900’de dirençle karşılaştı ve 1.1880’deki en yakın destek seviyesine geriledi. Şu anda EUR / USD bu seviyenin altına yerleşmeye çalışıyor. Bu girişimin başarılı olması durumunda EUR / USD, 1.1850’de bir sonraki destek seviyesine yönelecek.

1,1850’nin altında bir hareket, 1,1830’daki desteğin test edilmesinin yolunu açacaktır. EUR / USD’nin 1.1830’daki desteğin altına düşmesi durumunda, bir sonraki destek seviyesi 1.1800’e yönelecek.

Artan yönde, EUR / USD için en yakın direnç seviyesi 1.1900’de bulunuyor. Bu direnç seviyesi yakın zamanda test edildi ve gücünü kanıtladı. EUR / USD 1.1900 direncinin üzerine çıkarsa, bir sonraki direnç seviyesi 1.1925’e yönelecektir. 1.1925’teki direncin üzerinde bir hareket, EUR / USD’yi 1.1955’teki 20 EMA’da bir sonraki dirence doğru itecektir.

*Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

versed Açık Metaverse Nedir?
oktay Açık CFD Sözleşmeleri
horexguy Açık GBP/USD Fiyat Tahmini
sonu Açık Enflasyondan Korunma
Selamet Açık Çinin Kripto Mücadelesi
Mrtrade Açık Biraz FOREX’e Bakalım